ОКТОБАРСКЕ СВЕЧАНОСТИ

ПРОГРАМ ОКТОБАРСКИХ СВЕЧАНОСТИ

ЧЕТВРТАК, 1. ОКТОБАР

„Јасеновац, право на незаборав"
Свечано затварање изложбе
13.00 ч,  Музеј „21. октобар" 


1- 15. ОКТОБРА

Лазар Вујаклија, Запис о Даринки, 1969, мапа графика (из Збирке графика)
Мали ликовни салон

 
ПЕТАК, 2. ОКТОБАР

ОКТОХ
Концерт хора „Нишка црквена певачка дружина - Бранко"
20.00 ч, Ђачки трг испред Прве крагујевачке гимназије


СРЕДА, 7. ОКТОБАР

ОКТОХ
Концерт градског камерног оркестра „Шлезингер"
20.00 ч,  Друга крагујевачка гимназија


ЧЕТВРТАК, 8. ОКТОБАР

XV Међународни позоришни фестивал Јоакимфест
ГУСТАВ ЈЕ КРИВ ЗА СВЕ
Позориште „Костолањи Деже“ (Суботица, Србија)
20.00 ч, Књажевско-српски театар

ПЕТАК, 9. ОКТОБАР

XV Међународни позоришни фестивал Јоакимфест
ЗАШТО ЈЕ ПОЛУДЕО ГОСПОДИН Р? 
Југословенско драмско позориште (Београд, Србија) 
20.00 ч,  Књажевско-српски театар

 
ПЕТАК, 9. ОКТОБАР 

Концерт  пијанисткиње Антонине Тее Сале 
20.00 ч,  Свечана сала Прве крагујевачке гимназије


СУБОТА, 10.ОКТОБАР

XV Међународни позоришни фестивал Јоакимфест
ЛУТКИНА КУЋА
Мађарско позориште Клуж (Клуж, Румунија)
20.00 ч,  Књажевско-српски театар, 

 
НЕДЕЉА, 11. ОКТОБАР

XV Међународни позоришни фестивал Јоакимфест
КО ЈЕ УБИО ЏЕНИС ЏОПЛИН
Српско народно позориште (Нови Сад, Србија)
20.00 ч, Књажевско-српски театар


ПОНЕДЕЉАК, 12.ОКТОБАР

XV Међународни позоришни фестивал Јоакимфест
ФИЛОКТЕТОВА РАНА
Позоришна лабораторија “Сфумато”  (Софија, Бугарска)
20.00 ч,  Књажевско-српски театар

 
УТОРАК, 13.ОКТОБАР

XV Међународни позоришни фестивал Јоакимфест
ЖИВОТИЊСКА ФАРМА
18.00 ч. и 21.00 ч, Књажевско-српски театар

 

СРЕДА, 14. ОКТОБАР

ОКТОХ
Концерт Camerata Academica-Нови Сад 
20.00 ч,  Друга крагујевачка гимназија 

 
15. ОКТОБРА - 5. НОВЕМБРА

Слике Анђеле Мицић
Мали ликовни салон

 
ЧЕТВРТАК, 15. ОКТОБАР

“Први српски Codex- Diplomaticus”, проф. др Здравка Малбаше 
Представљање књиге
19.00 ч,  Галерија Народне библиотеке" Вук Караџић"


ПОНЕДЕЉАК, 19. ОКТОБАР

„Плакат - визуелни скандал, одјек стварности и гласник пропаганде"
Отварање документарне изложбе
19.00 ч,  Галеријски простор Музеја „21. октобар" 

 

ПОНЕДЕЉАК, 19. ОКТОБАР

Песници рањеном граду
Књижевно вече посвећено крагујевачкој трагедији
19.00 ч, Сцена у Абрашевићу


ПОНЕДЕЉАК, 19. ОКТОБАР

ТРИ ОКТОБРА
10.00 ч,  Комеморација у Илићеву
11.00 ч,  Комеморација у Маршићу
12.30 ч,  Комеморација у Грошници

 
УТОРАК 20. ОКТОБАР 

09.00 ч,  Полагање венаца крај Споменика Анти Плазибати
09.30 ч,  Комеморација крај споменика стрељаним Србима и Јеврејима у Багремару
11.00 ч,  Комеморација крај спомен обележја код Громовић улаза

КОМЕМОРАЦИЈЕ ПАЛИМ ОСЛОБОДИОЦИМА
ЦРВЕНОАРМЕЈЦИМА
12.00 ч,  Спомен-обележје у Опорници
12.30 ч,  Спомен-обележје на Варошком гробљу
13.00 ч,  Спомен-обележје на Палилулском гробљу


УТОРАК, 20. ОКТОБАР  

Комеморативна академија
17.00 ч,  Свечана сала Прве крагујевачке гимназије 

БДЕЊЕ
19.00 ч,  Промоција драме „Изрешетане душе" Венка Андоновског 
Концерт Асrobaleno string quartet  
Музеј „21. октобар" 

 
СРЕДА, 21.ОКТОБАР

08.30 ч,  ЛИТУРГИЈА
Црква новомученика крагујевачких у Шумарицама
09.00 ч  Пошта ослободиоцима 
Спомен обележје херојима и борцима код Крста
10.30 ч,  МОЛЕБАН КРАГУЈЕВАЧКИМ НОВОМУЧЕНИЦИМА
Споменик стрељаним ђацима и професорима
11.00 ч,  ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС
Извођење драме “Изрешетане душе” аутора Венка Андоновског


ПЕТАК, 23. ОКТОБАР

„Име и број" Станише Бркића
Промоција реиздања књиге „Име и број" Станише Бркића
19.00 ч,   Музеј „21. октобар" 

 
СРЕДА, 28. ОКТОБАР 

„Колијевка сјећања" Ликовна изложба 60 ликовних уметника прогнаних из Хрватске, рођених у Србији
18.00 ч,  Галерија Библиотеке 

 
ЧЕТВРТАК, 29. ОКТОБАР 

ОКТОХ 
Концерт виолончелисте Немање Станковића и пијанисткиње Маје Михић
20.00 ч,  Свечана сала Прве крагујевачке гимназије


СУБОТА, 7. НОВЕМБАР

2. Међународно бијенале уметности АРТиЈА
радови на папиру и од папира;
13.00 ч  Градска галерија „Мостови Балкана", Народни музеј, Мали ликовни салон, Галерија Народне библиотеке „Вук Караџић"